Kiermasz Wielkanocny z “Adiutorem”

W Niedzielę Palmową 24 marca 2024 r.  Szkolny Klub Wolontariatu „Adiutor” miał swoje stoisko na Wielkanocnym Kiermaszu Produktów Lokalnych przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury. W godzinach od 9.00 do 15.30 wolontariuszki sprzedawały własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne. W tym roku całkowity dochód ze sprzedaży został przeznaczony na rehabilitację  6-letniej Zosi z Zespołem Downa.

Tegoroczny kiermasz „Adiutora” posiadał wyjątkowo bogaty w asortyment i cieszył się powodzeniem pomimo dużej konkurencji lokalnych twórców ludowych. Kolorowe wiosenne stoły z uroczymi pstrokatymi kurkami i słodkimi kraciastymi zajączkami z materiału, ze świątecznymi stroikami i ozdobnymi wiankami z żywego bukszpanu, przyciągały uwagę odwiedzających. Nie zabrakło też pięknych wielobarwnych pisanek wykonanych metodą decoupage, a nowością były wielkanocne jaja prosto z drukarki 3D, wykonane przez uczniów naszej szkoły w ramach konkursu, organizowanego przez nauczycielki przedmiotów zawodowych. Były też szydełkowe, filcowe i gliniane zajączki, kolorowe ptaszki i koguciki, a także  jajeczka w koszyczkach.

Naszym wolontariuszkom nie brakuje kreatywności i każdego roku rodzą się nowe pomysły. W przygotowanie ozdób poświęcają dużo pracy i czasu, chętnie się angażują i cieszą sprzedaniem każdego własnoręcznie wykonanego wyrobu, mając świadomość pomocy innym. A pomoc ta jest niemała, z roku na rok coraz większa. Z tegorocznego wielkanocnego kiermaszu udało się pozyskać i przekazać na cel charytatywny 1500 zł. Pomoc tę otrzymała 6-letnia Zosia Zdziebko na finansowe wsparcie rehabilitacji, która może przyczynić się do jej sprawniejszego i bardziej samodzielnego życia.

Ozdoby wielkanocne przygotowywały w tym roku: Yelizavieta Asanova, Olga Smirnova,  Katarzyna Pałka, Natalia Maciążek, Alina Lemekh, Anna Mishkova, Anastasiia Hubii, a sprzedawały Olga Smirnova, Katarzyna Pałka, Emilia Majrzchak, Natalia Maciążek i Anna Mishkova. W rozłożeniu stoiska, noszeniu stołów, zadaszonego pawilonu i produktów pomagali: Nazar Loboda i Maksym Yatluk.
Bardzo dziękujemy wolontariuszom i wszystkim, którzy pomogli Zosi poprzez zakup naszych  wyrobów. Niezawodnie akcje charytatywne wspierają nauczyciele i pracownicy naszej szkoły.
M.R.Ch. i B.S.