Jak trafić z ,,Żeromskiego’’ na Uniwersytet w Cambridge?

Dnia 2 listopada 2016r. odbyło się w naszym Liceum wyjątkowe spotkanie z cyklu ,,Absolwent Sukcesu’’ z panią dr inż. Agnieszką Łękawą – Raus, pracownikiem naukowym Politechniki Warszawskiej, autorką licznych publikacji i laureatką programów naukowych.

Pani Agnieszka, która jest absolwentką naszej szkoły – rocznik 2003, wspominała szkolne fascynacje i opowiadała o swoich pomaturalnych losach: studiach na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki na Politechnice Lubelskiej, kilkumiesięcznym stażu w Japonii oraz studiach w Department of Materials Science and Metallurgy na Uniwersytecie Cambridge.

Dzięki pani Agnieszce mieliśmy możliwość spojrzenia w przyszłość oczami naukowca. Nasz gość jak na naukowca przystało bardzo fachowo wprowadził nas w tajniki nanotechnologii – dziedziny, którą się obecnie zajmuje. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy niezwykłą prezentację dotyczącą możliwości zastosowania nanorurekwęglowych w prawie wszystkich dziedzinach naszego życia, a jednocześnie dowiedzieliśmy się o obszarach wiedzy dotąd nieodkrytych, nad którymi pracują polscy naukowcy. Jesteśmy dumni, że wśród nich jest nasza Absolwentka. Nie obyło się bez pytań dotyczących bezpośrednio dziedziny, którą zajmuje się pani Agnieszka. Uczniowie byli też ciekawi przepisu na sukces oraz życia studenckiego na Cambridge. W trakcie spotkania otrzymali od starszej koleżanki wiele praktycznych rad i wskazówek dotyczących realizacji swoich marzeń, które mamy nadzieję wezmą sobie do serca.

Zaś naszej drogiej absolwentce, pani Agnieszce przekazujemy najpiękniejsze słowa podziękowania za przeprowadzone z ogromną pasją spotkanie i życzenia samych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

Barbara Witkowska

{gallery}2016/1-nauczyciele/gomolka/galeria11{/gallery}