Gratulacje! Uczniowie z Technikum nr 1 im. Zygmunta Chmielewskiego w Nałęczowie w projekcie badawczym „NAUKOLATEK – Nastoletni Naukowiec”

Gratulacje! Uczniowie z Technikum nr 1 im. Zygmunta Chmielewskiego w Nałęczowie zakwalifikowali się do udziału w projekcie badawczym „NAUKOLATEK – Nastoletni Naukowiec” zorganizowanym przez Politechniczną Sieć VIA CARPATIA, w którym otrzymali grant 10 tys. złotych.

Politechniczna Sieć Via Carpatia im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego to wspólny projekt Politechniki Białostockiej, Politechniki Lubelskiej i Politechniki Rzeszowskiej pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Jego głównymi celami są wspieranie kształcenia oraz rozwój i komercjalizacja nauki w województwach Ściany Wschodniej. To II edycja tego przedsięwzięcia, a my cieszymy się, że możemy brać w nim udział. Uczniowie zostając laureatami otrzymali grant w wysokości 10 tys. zł,  jest to maksymalna wartość dofinansowania jaką można było uzyskać na sfinansowanie projektu badawczego.

Wspomniane pieniądze zostały przeznaczone na zakup sprzętu do druku 3D, niezbędnego sprzętu do pomiarów oraz materiałów eksploatacyjnych w procesie badawczym.

Trójka uczniów Karol Hałas (3 Ta), Artem Kitchenko (3 Ta) oraz Lev Kravets (2 Ta) będą pracować nad wynikami badań w projekcie. Konkurs przebiega w dwóch etapach: regionalnym oraz międzywojewódzkim. Liczymy, że uda nam się dostać do etapu międzywojewódzkiego.

Opiekunem grupy ze strony szkoły jest mgr Katarzyna Stępniewska nauczyciel matematyki, informatyki, i przedmiotów zawodowych, natomiast drugim opiekunem ze strony Uczelni jest dr inż. Łukasz Kłoda pracownik Katedry Mechaniki Stosowanej na Politechnice Lubelskiej.