Finał Konkursu Matematycznego

11 kwietnia 2014r odbył się finał Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowanego przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Zamościu, zaś honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem sprawował Dziekan Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS.

Był to już trzeci etap tego konkursu, do którego zakwalifikowali się: Adam Woźniakowski z klasy Ia i Szymon Dorotiak z klasy IIIa.

Finał konkursu odbył się w murach Instytutu Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS. Zawodnicy otrzymali do rozwiązania 5 zadań otwartych, w ciągu 90 minut.
Wzięło w nim udział ponad 130 uczniów z 45 szkół.

Następnie uczniowie wzięli udział w bardzo ciekawym wykładzie dr Jerzego Mycki na temat „Paradoksy matematyki”. W tym czasie jury złożone z pracowników UMCS oceniało prace konkursowe.
Niestety w tym roku żaden z naszych uczniów nie został laureatem, ale sam udział w finale konkursu wymagał przygotowań, których efekty są bezcenne.

Adam Woźniakowski

{gallery}2013/2014_04_28konkursmatematycznyII{/gallery}