AMBASADORZY POLSZCZYZNY

Rozstrzygnięto szkolny konkurs on-line „ Poprawna polszczyzna to moja pasja i obowiązek” Link do quizu udostępniono uczniom nieprzypadkowo 21 lutego, kiedy to obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.  Tytuł quizu zaczerpnięto ze słów Czesława Miłosza  „(…) polszczyzna jest zobowiązaniem, a dla niektórych pasją”. Mamy nadzieję, że zmierzenie się z testem językowym było  dobrą formą zaakcentowania zasadności obchodzenia tego święta, a także podkreślenia    doniosłości zacytowanej wypowiedzi  naszego noblisty.
 Osoby, które uzyskały minimum 75% prawidłowych odpowiedzi otrzymały Certyfikat Ambasadora Polszczyzny oraz ocenę bardzo dobrą z języka polskiego. Język polski uznawany jest za jeden z najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych języków. Często potrafi nas zaskoczyć, wszyscy więc nieustannie powinniśmy doskonalić jego znajomość. Parafrazując znane przysłowie należy stwierdzić: „ Jak cię słyszą, tak cię piszą”, każdemu powinno więc zależeć na tym, aby posługiwać się poprawną polszczyzną zarówno w mowie jak i w piśmie. Dbałość o nienaganne używanie języka ojczystego jest również  przejawem patriotyzmu.
Jedną z metod poznawania zawiłości polszczyzny jest rozwiązywanie quizów językowych. Do rozwiązania szkolnego quizu przystąpiło 48 osób. Tytuł Ambasadora Polszczyzny uzyskali: Kacper Popiołek, Yegor Bugaichuk, Wiktoria Woś, Adrian Kotulski, Rafał Kijewski, Karolina Kubecka, Julia Czerniec, Nikola Olszowa, Gabriela Kołodyńska, Weronika Rukasz, Karol Mazurek, Karolina Gibuła, Katarzyna Pałka, Olga Smirnova, Piotr Głos, Piotr Banaszek, Anastasiia Hubii, Anastasiia Hladkova, Maja Kobus, Wiktoria Boruch, Magdalena Małaczek, Katerina Merzyavko, Karol Hałas, Antoni Mazurek, Patrycja Boruch, Agata Mazurek, Maria Burzyńska, Karolina Dobraczyńska, Julia Wójcik, Natalia Twardzik.
                                                               Nagrodzonym gratulujemy!