„ADIUTOR” WOLONTARIUSZEM ROKU 2022!

Szkolny Klub Wolontariatu „Adiutor” został ponownie uhonorowany tytułem „Wolontariusza Roku Powiatu Puławskiego”.  8 grudnia 2022 r. wolontariusze Klubu odebrali nagrodę w formie statuetki z rąk starosty puławskiego pani Danuty Smagi. Uroczystość IV Powiatowego Dnia Wolontariatu odbyła się w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach.

W tym roku tocząca się na Ukrainie wojna zmobilizowała wszystkich wolontariuszy do niesienia pomocy jej ofiarom. Działalność charytatywna nagrodzonych podmiotów i osób prywatnych skupiała się głównie na działaniach na rzecz mieszkańców Ukrainy. Nagrodzono wielu przedstawicieli władz samorządowych, organizacje, opiekunów klubów wolontariackich i osoby działające indywidualnie.
SKW „Adiutor” jest jedynym nagrodzonym w tym roku szkolnym klubem wolontariackim. Cieszymy się, że w 5 rocznicę swojej działalności „Adiutor” został ponownie dostrzeżony. Statuetkę „Wolontariusza Roku”otrzymaliśmy też trzy lata temu.
„Adiutor” zajmuje się wolontariatem akcyjnym na rzecz potrzebujących i środowiska. Włączył się w akcje: „Razem na Święta”, „Znicz-Pamiętam”, „Sianko na stół wigilijny”, „Paczuszka dla Maluszka”, „Góra Grosza”, „Zakręcona Akcja”„Sprzątanie świata” i „Dzień Ziemi”. „Adiutor” pomagał Ukrainie. Prowadził w szkole i w sklepie „Stokrotka” zbiórkę żywności, ubrań i innych artykułów. Pracował na rzecz uchodźców w Miejscu Obsługi Podróżnych w Markuszowie. Pomagał dzieciom ukraińskim w organizowanych przez NOK zajęciach. „Adiutor” pamiętał o emerytowanych pracownikach szkoły wykonując dla nich piękne kartki świąteczne.  Pomagał potrzebującym uczniom naszej szkoły przygotowując paczki za pozyskane ze sprzedaży na kiermaszu bożonarodzeniowym własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Porządkował zaniedbane groby na cmentarzu w Nałęczowie. „Adiutor” pracuje w Przedszkolu im. A. Żeromskiego i w Świetlicy Środowiskowej, organizuje Mikołajki dla dzieci. Pomaga w organizowanych przez NOK imprezach. „Adiutor” pomaga też starszym, samotnym osobom.

Gratulujemy wszystkim wolontariuszom „Adiutora” ich ogromnego zaangażowania w bezinteresowną pracę na rzecz drugiego człowieka i środowiska. Dziękujemy też Pani Dyrektor, Nauczycielom, Uczniom i wszystkim Pracownikom Szkoły za włączanie się w akcje charytatywne i wspieranie naszych działań.

Opiekunowie SKW „Adiutor”