ADIUTOR POMAGA CHORYM DZIECIOM

Nasza  szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji „Twój Dar Serca dla Hospicjum”. Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Adiutor” zorganizowali na rzecz Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia Kiermasz Wielkanocny. Sprzedawali własnoręcznie wykonane ozdoby na Świątecznym Jarmarku Rękodzieła przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury i na Kiermaszu Świątecznym w szkole. Do końca kwietnia potrwa też zbiórka pieniędzy do puszki na rzecz Hospicjum.

Wolontariuszki „Adiutora” całe serca włożyły w swoje rękodzieła, wykazały się niezwykłą pomysłowością i zaangażowaniem, co w efekcie przyniosło spory dochód ze sprzedaży w wysokości 1660 zł. W tegorocznym asortymencie dominowały kolorowe ręcznie szyte kurki i zajączki oraz baranki i zające z włóczki. Nowością były też zajączki i aniołki gliniane oraz gliniane świeczki na stół. Formy do tych wyrobów przygotowała mama jednej z wolontariuszek. Nie zabrakło też wiosennych koszyczków do dekoracji świątecznego stołu, kolorowych pisanek wykonanych metodą decoupage i świątecznych kartek. Sukces akcji to także wielkie serca kupujących te ozdoby, również nauczycieli, pracowników i uczniów naszej szkoły.

Akcja „Twój Dar Serca dla Hospicjum” odbywa się już po raz trzynasty. Rokrocznie bierze w niej udział ponad sto szkół z terenu województwa lubelskiego. Zebrane przez uczniów środki przeznaczone są na zakup leków, środków higienicznych, środków pielęgnacyjnych, materiałów opatrunkowych, zakup i naprawę sprzętu medycznego.

Lubelskie Hospicjum obejmuje domową opieką dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. Opieka świadczona przez Hospicjum umożliwia pobyt dziecka we własnym domu przy zachowaniu wysokich standardów opieki medycznej, psychologicznej, pedagogicznej, socjalnej oraz duchowej. Opieka jest bezpłatna dla rodzin Podopiecznych. Hospicjum finansuje kompleksową pomoc medyczną, zakup leków oraz specjalistycznego sprzętu medycznego dla dzieci. Dodatkowo podopieczni i ich rodziny korzystają z bezpłatnych usług stomatologicznych, zabiegów rehabilitacyjnych, poradni neurologicznej oraz pomocy udzielanej przez Poradnię Zdrowia Psychicznego w Domu Małego Księcia w Lublinie. Hospicjum Stacjonarne obejmuje opieką dzieci, u których nie może być prowadzona opieka i leczenie w warunkach domowych. Hospicjum pomaga też bezpłatnie rodzicom dotkniętym ciężkimi chorobami dzieci w ramach hospicyjnej opieki perinatalnej. Innym zadaniem Hospicjum jest wsparcie rodzin w Żałobie. Od wybuchu wojny pracownicy Hospicjum pomogli też 50 rodzinom hospicyjnym z Ukrainy.

W roku 2022 pacjentami Hospicjum było 113 dzieci, wypisano 19 dzieci, 18 narodziło się dla Nieba, jak podaje Informator Lubelskiego Hospicjum „Mały Książę”.  Niektórych podopiecznych można poznać na stronie Hospicjum. https://hospicjum.lublin.pl/dzieci/

Cieszymy się bardzo, że wspólnie mogliśmy przyczynić się do pomocy podopiecznym Lubelskiego Hospicjum. Pieniądze przekażemy na konto Hospicjum po zakończeniu zbiórki do puszki.

Przypominamy, że wciąż trwa Zakręcona Akcja. Pieniądze ze zbiórki zakrętek przeznaczone są na spełnianie marzeń podopiecznych Hospicjum.

Dziękujemy wolontariuszkom, wykonującym ozdoby i wszystkim, którzy wsparli tę akcję.

Opiekunki SKW „Adiutor
                                                                                                                                  Maria Rejmak-Chęć i  Beata Surdacka