Żyj z pasją!

W dniu 25 listopada w naszej szkole zorganizowany został poranek artystyczny. Celem spotkania było zaprezentowanie naszych Licealistów, którzy wyróżniają się od rówieśników tym, że realizują swoje pasje.

Dzięki nim nigdy nie narzekają na nudę. Starają się spędzać czas w sposób wartościowy i twórczy. Nieustannie doskonalą się i ciągle czegoś nowego poszukują. Życie z pasją powoduje, że chwile stają się ciekawsze i nabierają mocniejszych barw.
     Wśród naszej młodzieży są osoby, które podejmują próby literackie-piszą wiersze, opowiadania, reportaże. Fragmenty swojej prozy poetyckiej oraz wybrane wiersze przedstawiła Justyna Waler. Aneta Pawłocik recytowała wiersze autorki, która na razie pragnie pozostać anonimowa. Spotkaniu towarzyszyła muzyka w wykonaniu młodych instrumentalistów. Na saksofonie zagrała Karolina Kołodziej, na gitarze Sandra Powroźnik  i Izabela Sygnowska.      W trakcie programu swoje wokalne pasje prezentowali członkowie zespołu Freony: Eryka Denko, Dominika Bednarczyk, Monika Pawelec, Paulina Zielińska, Róża Małolepsza, Karolina Kołodziej, Aneta Pawłocik, i Łukasz Twardzik. Na tablicach i planszach wyeksponowane zostały prace plastyczne oraz fotograficzne autorstwa naszych uczniów: Klaudii Siedliskiej, Julii Bartler, Agaty Bednarczyk, Małgorzaty Wylong, Katarzyny Stępień, Izabeli Juś, Moniki Paproty, Magdaleny Abram i Tomasza Paciejewskiego.
     Przesłaniem poranka artystycznego było nie tylko zaprezentowanie uczniów  z pasją, ale również zachęcenie młodzieży do poszukiwania i odkrywania własnych pasji w myśl hasła, że „ Nie tylko te duże, ale i te małe pasje, często stają się początkiem drogi do spełniania marzeń”.

Bożena Kursa

{gallery}2013/2013_11_15poranek artystyczny{/gallery}