Naszą szkołę ukończyła grupa bardzo aktywnych wolontariuszek SKW „Adiutor”. Możemy już dziś ogłosić, że to właśnie wolontariuszki klas maturalnych otrzymały tytuł „Wolontariusz Roku 2019/2020” przyznawany rokrocznie w naszej szkole najbardziej zaangażowanym wolontariuszom Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Wolontariuszki Roku 2019/2020:

Alla Troian (technikum hotelarskie)

Kamila Pochtar (technikum obsługi ruchy turystycznego)

Alina Pochtar (technikum obsługi ruchu turystycznego)

Emilia Wojtaś (liceum ogólnokształcące)

Patrycja Kwiecień (technikum obsługi ruchu turystycznego)

Natalia Tereshchenko (technikum ekonomiczne)

W tym roku szkolnym wolontariuszki wzięły udział w 8-10 akcjach charytatywnych szkolnych i pozaszkolnych, takich jak: „Sprzątanie świata”, „Marsz Nadziei”, „Znicz. Pamiętam”, „ Pomóż dzieciom przetrwać zimę”, „Kiermasz bożonarodzeniowy”, „Sianko”, „I Ty możesz zostać Mikołajem”, „Góra grosza”, „Zakręcona akcja”, a także w konkursie literackim i plastycznym promującym wolontariat. Pomagały też starszej osobie, dzieciom ze świetlicy środowiskowej oraz w nauce koleżankom i kolegom ze szkoły. Były zawsze chętne do pomocy i kreatywne. To również dzięki nim SKW „Adiutor” został wyróżniony tytułem Wolontariusza Roku Powiatu Puławskiego 2019, a szkoła otrzymała certyfikat: „Szkoła promująca wolontariat”.

Dziewczęta pokazały, że można pogodzić naukę (nawet w klasie maturalnej) z działalnością charytatywną. Wszystkie ukończyły szkołę z dobrymi i bardzo dobrymi wynikami. Do końca roku nie chciały zrezygnować z udziału w działaniach SKW. Planowały nawet organizację kolejnych akcji, m. in. „Dzień Ziemi”, „Świąteczna Zbiórka Żywności”, „Kwesta Żonkilowa”, które ze względu na pandemię musiały zostać odwołane.

Wolontariuszki zaraziły swoim zapałem do pomagania swoje młodsze koleżanki i swoich młodszych kolegów z klubu „Adiutor”. Mamy nadzieję, że będą oni mogli je zastąpić w następnych latach i że wkrótce wrócimy do naszych nagle przerwanych działań.

Gratulujemy Wam uzyskania tytułu, zapału do niesienia pomocy i dziękujemy, że wspólnie mogliśmy robić tyle dobrych rzeczy. Życzymy powodzenia na egzaminach i wiele satysfakcji z dzielenia się dalej swoim wielkim sercem.

W sekretariacie czekają na Was dyplomy. Żałujemy, że nie możemy Wam  podziękować osobiście.

Opiekunki SKW „Adiutor”