Wiosna z Żeromem

Dnia 21 marca nasze Liceum powitało wiosnę. Ten szczególny dzień świętowaliśmy wraz z uczniami okolicznych gimnazjów. Atrakcji nie brakowało. Rozpoczęliśmy wykładem profesora Dariusza Chemperka, który przybliżył nam sylwetkę Mikołaja Reja, szczególnie zwracając uwagę na elementy humorystyczne obecne w jego twórczości. Nie bez kozery, gdyż wystąpienie profesora dotyczyło humoru w literaturze staropolskiej. Po wykładzie uczniowie „Żeroma” oraz nasi goście mieli możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju warsztatach: dziennikarskich, dotyczących fenomenu newsa, biologiczno-chemicznych „I ty możesz zostać Skłodowską”, na których mogli zabawić się w chemików i stworzyć samodzielnie balsam do ust, fotograficznych, przybliżających tajniki robienia efektownych zdjęć na portale społecznościowe, ale to nie wszystko. Prowadzący warsztaty zabrali uczniów w podróż „do i po historii” powstania styczniowego, o którym opowiadała grupa rekonstrukcyjna w autentycznych strojach, przybliżyli prywatne życie kwiatów, meandry przewidywania pogody, a nawet udowodnili, że matematykę da się pokochać. Wszyscy bardzo aktywnie pożegnaliśmy zimę i z entuzjazmem czekamy na to, co przyniesie nam w darze Pani Wiosna!