UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS III

Słowa podziękowań, łzy wzruszenia, kwiaty i gromkie ..Sto lat’’- tak żegnali szkołę tegoroczni maturzyści.

Dnia 29. kwietnia 2016r.  rocznik maturzystów 2013-2016 odbierał z rąk wychowawców klas świadectwa ukończenia naszego Liceum. Uroczystość pożegnania absolwentów, na którą przybyli nauczyciele Liceum, rodzice, uczniowie klas 1-szych i 2-ich oraz bohaterowie dnia: tegoroczni maturzyści, rozpoczęła się o godz. 12 w Nałęczowskim Ośrodku Kultury i przebiegała w podniosłej atmosferze. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu szkoły głos zabrała pani dyrektor Alina Gomółka, która w swoim przemówieniu przywołała najważniejsze wydarzenia z pobytu tegorocznych abiturientów w Liceum oraz ich różnorodne zasługi dla szkoły, złożyła abiturientom życzenia powodzenia na maturze,  pomyślności w dorosłym już życiu oraz podkreśliła, że szkoła, którą dziś kończą nadal jest dla nich otwarta.

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymały Dominika Bednarczyk z kl. 3a i Kinga Godek z kl. 3b. Rada Pedagogiczna Liceum przyznała wyróżniającym się uczniom nagrody za wysoką kulturę osobistą, bardzo dobre wyniki w nauce, wybitne osiągnięcia artystyczne i sportowe, zaangażowanie w życie szkoły i klasy oraz działania na rzecz promocji Liceum. Z klasy 3a nagrodzono: Dominikę Bednarczyk, Pawła Bigajskiego, Piotra Chylaka, Bazylego Czerna, Michała Górskiego, Krzysztofa Górniaka, Erykę Denko, Pawła Dymla, Jakuba Szczęsnego i Adama Woźniakowskiego. Z klasy 3b nagrody odebrali: Ilona Chudzik, Karolina Kołodziej, Róża Domarecka, Kinga Godek, Adrian Kruk, Magdalena Pawelec, Róża Małolepsza i Paulina Zielińska. Rodzice wyróżniających się uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Następnie w imieniu rodziców głos zabrała pani Katarzyna Wąsik, która skierowała do nauczycieli słowa podziękowań za pedagogiczny trud, zaś absolwentom życzyła sukcesów w życiu i na egzaminie maturalnym. W imieniu absolwentów wzruszające słowa podziękowań pod adresem dyrekcji, wychowawczyń klas maturalnych: pani Lucyny Czępińskiej-Kubiak i Barbary Witkowskiej oraz nauczycieli skierowali Ilona Chudzik i Michał Górski. Uroczystość uświetniły popisy wokalne Moniki Pawelec i Pauliny Lipczyńskiej oraz program artystyczny przygotowany przez klasę 1a pod kierunkiem pani Krystyny Maik. Na koniec była okazja do przywołania raz jeszcze chwil przeżytych razem – zaprezentowano ciekawą prezentację multimedialną przygotowaną przez Izabelę Sygnowską i Piotra Chylaka.

Na zakończenie wszyscy uczniowie spontanicznie chórem zaśpiewali nauczycielom ,,Sto lat’’, po czym nastąpiły długie gromkie brawa. Po zakończeniu uroczystości abiturienci udali się do gmachu Liceum, by po raz ostatni zasiąść w licealnej ławie i spotkać się z wychowawcami klas.

Barbara Witkowska

{gallery}2016/1-nauczyciele/wenerska/galeria10{/gallery}