Tegoroczne Święto Szkoły, jak zwykle w naszym Liceum, miało bardzo uroczysty przebieg.

(video-1)                 (video-2)                  (video-3)

14 października o godzinie 9.00 cała społeczność  spotkała się w Kościele Parafialnym p.w. św. Jana Chrzciciela w Nałęczowie na uroczystej mszy świętej. Mszę odprawił nasz katecheta – ksiądz Krzysztof Wilczyński. Oprawę tej uroczystości przygotowali uczniowie klasy III b.

O godzinie 10.00 w Nałęczowskim Ośrodku Kultury zaczęła sie dalsza część uroczystości. Uświetnili  ją zaproszeni goście :przedstawiciele instytucji kulturalnych z Nałęczowa, emerytowani nauczyciele i pracownicy obsługi oraz rodzice. W programie Święta było ślubowanie uczniów klasy pierwszej oraz przekazanie sztandaru pocztowi sztandarowemu klas II. Następnie głos zabrała pani dyrektor Alina Gomółka, która wygłosiła okolicznościowe przemówienie i wręczyła nagrody dla nauczycieli, pracowników liceum .W bieżącym roku szkolnym otrzymali je Państwo: Maria Czępińska- Kubiak, Barbara Witkowska, Małgorzata Gajdzińska, Marzena Mitura, Magdalena Wenerska, Bożena Kursa, Jacek Lewczuk, Artur Grabarski, Hanna Bujak, Elżbieta Tatomir i Zbigniew Gąska.
W części artystycznej wystąpili uczniowie klasy III b, pokazując swoje talenty artystyczne. I tak program artystyczny rozpoczął występ kabaretu, który przedstawił skecz pt.”Odrabianie lekcji”. W roli ojca zaprezentował się Krystian Krasa, w roli matki wystąpiła Magdalena Pasternak, w rolę babci wcieliła się Aleksandra Czerniec, syna grał Illia Yarysh. Druga część występu to program słowno – muzyczny zatytułowany ”Życie nie tylko po to jest by brać…” w wykonaniu uczniów klasy III b i zespołu słowno- muzycznego „Freony”. Na scenie zobaczyliśmy: Katarzynę Goral, Angelikę Ligęzę, Patrycję Kuziołę, Magdalenę Pasternak, Kingę Dębską, Paulinę Czopek, Annę Sumorek. Fantastycznie prezentowali się wokaliści: Justyna Rozwadowska, Paulina Lipczyńska i Aleksandra Lalak. Całą uroczystość poprowadzili: Justyna Rozwadowska i Paweł Mizura. Nad oprawą techniczną czuwała Paulina Gaweł.

Jolanta Woźniakowska

{gallery}2016/1-nauczyciele/wenerska/galeria14{/gallery}