Studniówka 2014

W 2011 roku próg „Żeroma” przekroczyło grono przestraszonych nową sytuacją, lekko zagubionych, młodych ludzi. Wcieleni w gwardię uczniów szybko zadomowiliśmy się w niedużym kompleksie szkolnym. Z racji tego, iż praca uszlachetnia, pracowaliśmy ciężko.

Czasem. Niekiedy odmawiając sobie przyjemności na rzecz nauki oczywiście. Teraz starsi, bardziej dojrzali, a przede wszystkim mądrzejsi wyczekujemy zbliżającego się wielkimi krokami egzaminu maturalnego. Teraz, ponieważ dwa tygodnie wcześniej wyczekiwaliśmy wydarzenia roku. Imprezy, która wynagrodzi nam wszystkie inne, opuszczone i nieodżałowane. Mowa tu rzecz jasna o BALU MATURALNYM. Jako że tradycja głosi, iż ma odbyć się on około stu dni przed maturą termin naszej studniówki wyznaczony został na 19 stycznia bieżącego roku. Przygotowania trwały w sumie od września i wydawało się, iż nigdy nie dobiegną końca. Pot i łzy wylane na próbach dostojnego poloneza. Zdarte gardła podczas ćwiczeń do części artystycznej. Mnóstwo spraw organizacyjnych: sala, menu, fotograf, kamerzysta, zespół, zaproszenia etc. Koalicja rodziców i dzieci oraz wsparcie ciała pedagogicznegozaowocowała wyśmienitą, całonocną zabawą. Przejdźmy do meritum! 19 styczniaokoło godziny17:30 prawie wszyscy maturzyści , piękne dziewczęta oraz przystojni chłopcy (a raczej już kobiety i mężczyźni) zostali  sfotografowani indywidualnie. Kilka minut po 18:00 nastąpiła część oficjalna rozpoczynającą wieczór, którą dzielnie prowadzili Ola Grabczak oraz Paweł Adamczyk. Przemawiali przedstawiciele klas, III A- Szymon Dorotiak, III B- Tomasz Paciejewski oraz III C- Urszula Wójcik. Głos zabrała Pani Dyrektor   naszego liceum Katarzyna Teper, składając najlepsze życzenia. W imieniu rodziców przemówiła Pani Katarzyna Orzeł, a rodzicom zaś w imieniu maturzystów dziękowały wierszem Dorota Kozieł i Martyna Jankowska, uczennice klasy III B.  Całość uświetniały występy wokalne przygotowane przez Olę Orzeł (IIIc), Łukasza Twardzika (IIIc), Olę Cieślik (IIIb), Agatę Bednarczyk (IIIb), Magdalenę Abram (IIIc), Katarzynę Pakułe (IIIa) i Dorotę Kowalczyk (IIIa) pod nadzorem Pani Profesor Jolanty Woźniakowskiej. Niebotyczną dawkę humoru zapewnił nam skecz przygotowany przez uczniów z klasy IIIa : Martynę Sochaj, Jacka Bartosia, Jakuba Myszkiewicza i Piotra Watrosa. Przyszedł czas na uroczystego poloneza, którego prowadziła Pani Dyrektor  wraz z Szymonem Dorotiakiem, a w trzech kolejnych parach krok dyktowały nam wychowawczynie: Pani  Profesor Teresa Zub- Iwanicka wraz z Jędrzejem Lipnickim, Pani Profesor Jolanta Woźniakowska wraz z Tomaszem Paciejewskim oraz Pani Profesor Teresa Abramowicz w asyście Łukasza Twardzika. Następnie ruszyliśmy w rytm walca.  Po widowiskowych tańcach zasiedliśmy do stołów. Stres ustąpił, została ekscytacja i euforia. Wszyscy  radośnie ulegliśmy taktom wygrywanym przez zespół „Paradox”. Trzymaliśmy fason do białego rana i nie przeszkadzała nam nawet zimowa aura na zewnątrz. Czas minął nam na świetnej zabawie we wspaniałym gronie. Noc 19 stycznia zostanie w naszej pamięci na długo, a towarzyszyć jej wspomnieniu będą jedynie radosne odczucia.

Dominika Szymczyk IIIb

{gallery}2013/2014_01_22studniowka{/gallery}