Sukcesy sportowe w Żeromie

Nasi sportowcy są jak zwykle niezawodni.

13 listopada 2015 roku odbyła się powiatowa licealiada w indywidualnym tenisie stołowym w I LO w Puławach. Naszą szkołę reprezentowali Patryk Ośka, Michał Banaszek, Juliusz Osowski i Paweł Dymel. Mimo bardzo wysokiego poziomu, jaki prezentowali zawodnicy z innych szkół, Patryk zakwalifikował się do kolejnego etapu jakim jest licealiada rejonowa.

W dniach 04- 06 grudnia 2015 roku w Warszawie odbył się Ogólnopolski Turniej z SKS-u do AZS-u. Naszą szkołę reprezentowała drużyna siatkarzy pod opieką Pani Joanny Wójcik w składzie: Paweł Dymel (kapitan drużyny), Kacper Kędra, Maciej Malczyński, Bartosz Słonka, Michał Walczak, Bartłomiej Pyrzyna, Jakub Szczęsny i Patryk Kędra. Warunkiem dostania się do tego turnieju była wygrana Turnieju Wojewódzkiego. Nasi siatkarze byli bezkonkurencyjni i dzięki wygranej w Lublinie mogli wziąć udział w turnieju w Warszawie. W stolicy Panowie udowodnili po raz kolejny, że są najlepsi i przywieźli do Żeroma złote medale.

01 grudnia 2015 roku w Puławach na basenie MOSiR- u odbyła się powiatowa licealiada w pływaniu. Naszą szkołę reprezentowało rodzeństwo Eryka i Cezary Denko, którzy pływali na 50 metrów stylem dowolnym. Czarek zajął IV miejsce w powiecie natomiast Eryka nie dając rywalkom najmniejszych szans, wygrała te zawody i zakwalifikowała się na licealiadę rejonową.

Rejonowa  licealiada odbyła się 07 grudnia 2015 roku, tam tez Eryka pokazała kto jest najlepszy i przywiozła do Żeroma kolejne złoto.

08 grudnia 2015 roku szkolna drużyna siatkarska w składzie: Paweł Dymel (kapitan drużyny), Kacper Kędra, Maciej Malczyński, Bartosz Słonka, Michał Walczak, Bartłomiej Pyrzyna, Jakub Szczęsny i Michał Banaszek pod moją opieką wzięła udział w wojewódzkim turnieju zorganizowanym przez LZS. Zawody odbyły się w hali sportowej Zespołu Szkół w Piaskach. Nasz zespół obronił mistrzostwo województwa z ubiegłego roku a tym sukcesem usatysfakcjonował zarówno mnie jak i Panią Dyrektor Alinę Gomółkę. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kacper Kędra, który w roku 2014 też odebrał ten tytuł.