Relacja z „Tygodnia Profilaktyki”

W dniach 18-25 listopada w szkole trwała akcja pod hasłem „Tydzień Profilaktyki”. Oprócz tradycyjnych plakatów i gazetek ostrzegających przed szkodliwymi używkami, w szkole odbywało się wiele ciekawych spotkań i zajęć.

W ramach projektu „Link do przyszłości” gościliśmy pana Jakuba Jakubowskiego – artystę, grafika komputerowego, projektanta książek i prasy, animatora kultury i baristę.  Uczniowie biorący udział w spotkaniu mogli porozmawiać z młodym, inspirującym profesjonalistą oraz poznać jego drogę do sukcesu.
Podczas Turnieju Profilaktycznego walczyły ze sobą trzy drużyny (klasy I, II i III). Konkurencjom towarzyszyło wiele śmiechu i pozytywnych emocji. Po końcowym podsumowaniu punktów okazało się, że zwycięzcą została drużyna klas trzecich.
Konkurs na plakat ilustrujący hasło „Alkohol – przyczyna wypadków” wygrała Monika Paprota z klasy 3C. Konkurs  „Chcesz być zdrowy jak ryba, jedz owoce i warzywa” na zdrowe i smaczne tygodniowe menu wygrała Anna Baranowska z klasy 2B.

Laureatkami tegorocznej edycji konkursu wiedzy „Zasady racjonalnego odżywiania” zostały:
 I miejsce – Kinga Godek 1B
 II miejsce – Róża Domarecka 1B
 III miejsce – Beniamin Kołodziej 1B

W piątek podczas dużej przerwy uczniowie mogli się pokrzepić zdrową przekąską w postaci jabłek i marchewek.
     Tradycyjnie w internacie funkcjonowało mini-kino z repertuarem podejmującym tematykę uzależnień. Grupy internackie miały spotkania poświęcone tematyce zdrowego stylu życia, uzależnień i ich wpływu na funkcjonowanie rodziny. Odbył się również mecz towarzyski siatkówki z Liceum Plastycznym.
     Dziękuję nauczycielom, pracownikom szkoły oraz uczniom którzy w aktywny sposób włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie akcji profilaktycznej.

Barbara Grabowska

{gallery}2013/2013_1125tydzien profilaktyki{/gallery}