Nagrodzeni uczestnicy konkursu recytatorskiego w Nałęczowie

Natalia Kędziora z klasy 2a oraz Hubert Bednarski z klasy 1b wzięli udział w VI Konkursie Recytatorskim Prozy Stefana Żeromskiego O Złotą Różę, organizowanym przez Muzeum Pisarza w Nałęczowie. W tegorocznej edycji uczestniczyło dwudziestu 24  recytatorek i recytatorów, którzy poetyckiej prozie Autora „Popiołów” oddali swój czas, talent  i entuzjazm. Warto było 20 listopada br. posłuchać ciekawie interpretowanych wierszy, fragmentów  powieści czy opowiadań Mieszkańca Chaty. Ten czas konkursowych zmagań był niezwykłym spotkaniem uczestników – uczniów szkół stopnia podstawowego, gimnazjalnego i licealnego. Z uwagą wykonawcom przysłuchiwało się jury w składzie: Maria Brzezińska – przewodnicząca, Wiesława Dobrowolska – Łuszczyńska, Bogumiła Wartacz, Maria Panek. Dla wszystkich – uczestników, nauczycieli opiekujących się młodymi adeptami sztuki recytowania i dla oceniających w sztuce recytowania, zdarzyła się lekcja takiej właśnie sztuki.

Ważnym momentem konkursu było złożenie okolicznościowych kwiatów oraz zapalenie lampek pod pomnikiem Stefana Żeromskiego. Odwiedziliśmy pracownię literacką Pisarza. Przyszliśmy tu w 90 rocznicę śmierci Patrona naszej Szkoły.

Natalka zdobyła Złotą Różę Grand Prix konkursu za przedstawienie fragmentów utworu „Ludzie bezdomni”, Hubert zadebiutował tekstem „Uroda życia”, otrzymując za swój występ I miejsce.

Serdeczne gratulacje dla naszych licealistów, dla Natalki i Huberta, którzy otrzymali dar słowa. Słowa, które może zdziałać wiele dobrego. Czego im nadal serdecznie życzymy!