Młodzi humaniści na Warsztatach Dziennikarskich w Lublinie

Tegoroczne, odbywające się już po raz trzynasty,  Wojewódzkie Warsztaty Dziennikarskie w Lublinie, w których jak co roku biorą udział uczniowie naszej szkoły ,odbywały się pod hasłem „Media w podróży”.

Wśród zaproszonych gości- wykładowców  znaleźli się między innymi prof. Piotr Francuz, kierownik działu foto „Dziennika Wschodniego” red. Dorota Awiorko– Klimek, red. Maciej Wasilewski, ks. Dr Rafał Pastwa, a także twórca bloga podróżniczego Bartosz Szaro. Młodzi adepci dziennikarstwa zgłębiali tajniki pracy z mikrofonem   i kamerą przez trzy dni na zajęciach i warsztatach w regionalnym ośrodku TVP. Tegorocznym warsztatom towarzyszył konkursy ‘Podróż w słowie’ i Podróż w obrazie’ na reportaż i fotoreportaż, w jednym z nich wzięła udział także Kamila Grzywacz z kl II a.  Dla wszystkich uczniów uczestnictwo w interesujących zajęciach stało się okazją do odkrycia nowych pasji, poznania ciekawych ludzi oraz nauki bardziej świadomego odbioru przekazów medialnych.

A. Gomółka

{gallery}2013/2014_04_05warsztaty dziennikarskie{/gallery}