Żerom na Ciebie czeka!

Kończący się weekend był czasem, gdy o nietypowej, późnej porze, setki instytucji otworzyły swoje podwoje dla zwiedzających. Odbywały się liczne Noce Muzeów i Noce Bibliotek. Nasze liceum wpisało się w ten nurt, organizując Noc Otwartych Drzwi dla gimnazjalistów.

Data wydała nam się wyjątkowo atrakcyjna – piątek, trzynastego – to bywa zapowiedź czegoś niezwykłego… 😉
Korzystając z urokliwego położenia szkoły, w piękny, majowy wieczór (o godzinie 20.00.), spotkaliśmy się z zainteresowanymi osobami na tarasie. Przygotowaliśmy poczęstunek: kiełbaski z grilla, jabłka, słone przekąski. Do picia, jak na nałęczowską szkołę przystało – mieliśmy oczywiście Nałęczowiankę.
Posiłek na świeżym powietrzu, wśród pachnących bzów – smakował wszystkim wyśmienicie.
Następnie, był czas na zwiedzanie willi „Janina”. Otworzyliśmy przed gośćmi wszystkie pomieszczenia. Przeprowadziliśmy także konkurs. W różnych miejscach, rozlokowanych było osiemnaście kart z literami, które we wskazanej kolejności, układały się w hasło: „Żerom na Ciebie czeka!”. Podanie tego hasła premiowane było upominkami: torbami i długopisami (firmowymi gadżetami naszej szkoły). Konkurs wywołał ogromne emocje. Osoby poszukujące poszczególnych liter, przemieszczały się z taką szybkością, że nasza fotoreporterka miała problem z uchwyceniem ich w kadrze.
Nocne hałasy – ku zaskoczeniu dziewcząt – wywołały z ukrycia ducha Janiny. Na szczęście był to dobry, przyjazny duch. Częstował nas cukierkami z logo szkoły, co więcej – każdy mógł jeden raz poprosić ducha o pomoc w znalezieniu kartki z kolejną literą, potrzebną do ułożenia konkursowego hasła.
Po rozwiązaniu konkursu i rozdaniu nagród, rozpoczęliśmy filmową część nocy.
Przy herbacie i słodkim poczęstunku, oglądaliśmy film pt. „Gwiazd naszych wina”, zrealizowany na podstawie powieści Johna Greena. Zapobiegliwie przygotowaliśmy wcześniej pudełko chusteczek, bo to opowieść skłaniająca do łez, ale na szczęście także do śmiechu i co bardzo ważne – do zadania sobie pytania: „Jak wiele piękna jest w moim życiu?”.
Wierzymy, że (nie tylko naszym zdaniem) ta majowa noc jest warta wspomnień. 😉

Organizatorzy: Aleksandra Karpińska, Marzena Mitura, Magdalena Wenerska i Artur Muciek.

{gallery}2016/1-nauczyciele/mitura/galeria4/{/gallery}