Dzień Edukacji Narodowej

14 października w naszym Liceum odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona Szkoły oraz Dnia Edukacji Narodowej.

W gronie dostojnych gości znaleźli się: M. Noskowska – kierownik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatu Puławskiego; A. Zasada – zastępca przewodniczącego Rady Powiatu Puławskiego; A. Kudelska – członek komisji oświaty Rady Miasta i Gminy Nałęczów; emerytowani dyrektorzy Liceum, a także dyrektorzy nałęczowskich placówek kulturalno-oświatowych oraz nałęczowskich szkół. Ważnym momentem ceremonii było uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz przekazanie sztandaru przez uczniów klas trzecich młodszym kolegom. W swoim okolicznościowym wystąpieniu dyr. Alina Gomółka zwróciła uwagę na rolę nauczyciela w procesie wychowania i kształcenia młodzieży w świecie chaosu wartości moralnych oraz podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za ich rzetelną pracę, zaangażowanie, troskę o dobro uczniów. Podczas uroczystości zostały wręczone doroczne Nagrody Dyrektora Szkoły. Wśród wyróżnionych znaleźli się: prof. Maria Czępińska-Kubiak, prof. Małgorzata Gajdzińska, prof. Barbara Grabowska, prof. Aleksandra Karpińska, prof. Marzena Mitura, prof. Artur Muciek, pani Hanna Cherubin, pani Maria Kucaba, pan Roman Węgorowski. Uroczystość uświetnił rewelacyjny występ artystyczny uczniów klas trzecich, przygotowany pod kierunkiem pani prof. B. Witkowskiej.

{gallery}2015/dzien-en{/gallery}