Certyfikat – Dobrze zaPROJEKTowana szkoła 2017

Miło nam poinformować, że Nasza Szkoła została uhonorowana tytułem „Dobrze ZaPROJEKTowanej Szkoły” i otrzymała potwierdzający ten fakt Certyfikat i „wirtualną odznakę”.

Jesteśmy dumni, że po raz kolejny znaleźliśmy się w gronie szkół wspierających talenty uczniów, inspirujących do osobistego rozwoju, zwracających szczególną uwagę na rozwijanie umiejętności i postaw niezbędnych do funkcjonowania w życiu społecznym.

Zgłosiliśmy 2 projekty:

• „WennvieleMenschengemeinsamgehen, entstehteinWeg“. ,,Gdy wielu podąża wspólnie, powstaje droga’’.Adresatami projektu są uczniowie polscy i ukraińscy (20 osób) z klas pierwszych i drugich Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie. Wielu z nich planuje po maturze podjąć studia na uniwersytetach w Polsce oraz w krajach niemieckiego obszaru językowego. Połączenie solidnej wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego, dobrej znajomości języka i umiejętności kluczowych stanowią klucz do realizacji ich marzeń zawodowych.
    Koordynator projektu mgr B.Witkowska
  • „Zabytkowa „Janina” w świecie cyfrowym”. Adresatem projektu są wszyscy uczniowie szkoły. Realizowane są różnorodne działania mające na celu popularyzowanie wiedzy na temat korzyści i zagrożeń wynikających z korzystania z sieci internetowej. Zadania projektu są wykonane przez różne grupy młodzieży i kilku nauczycieli, przy wsparciu instytucji współpracujących ze szkołą np. policji. W trakcie trwania projektu szkoła również przeprowadziła diagnozę poziomu cyberagresji i wdrożyła odpowiednie procedury reagowania w takich sytuacjach. Koordynator projektu mgr B.Grabowska