Z wizytą w Brukseli

 

20 września troje naszych uczniów, finalistów konkursu “Twoje europejskie wyzwanie”, Dominika Bednarczyk, Bazyli Czern oraz Adam Woźniakowski wyruszyło na pięciodniową wycieczkę do stolicy Belgii. 

 

 

Po długiej i nieco meczącej podróży dotarli w poniedziałek do Brukseli. Pierwszy dzień pobytu upłynął na zwiedzaniu miasta: katedry św Michała, starego rynku. Po kolacji grupa udała się do hotelu gdzie spędziła noc. Dzień drugi był kontynuacją zwiedzania a jego zwieńczeniem była wizyta w Parlamencie Europejskim oraz uroczysta kolacja z udziałem europosła Krzysztofa Hetmana. W  środę uczestnicy wycieczki udali się do przepięknej Brugii Zwiedzanie połączone było z rejsem po kanałach miasta określanego “Wenecją północy” . Pełni wrażeń, zmęczeni ale zadowoleni, uczestnicy wyjazdu dotarli do domu w czwartek.

                                                                                                                                                           Artur Muciek

 

{gallery}2015/2015_09_25Bruksela{/gallery}