Wigilia szkolna

“Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku
Jest taki dzień, co zaczyna się od zmroku…”

W życiu szkoły jest wiele ważnych uroczystości, które wytyczają rytm  życia licealistów. Wśród wielu wydarzeń jest jedno, na które czeka cała społeczność . Jest nim  …. Wigilia. To wspólne spotkanie, odbyło  się, jak zawsze o zmroku ,22 grudnia 2009.
       W wieczerzy uczestniczyli uczniowie Liceum , nauczyciele i wychowawcy oraz emerytowani pracownicy szkoły. Stoły zostały nakryte białym obrusem, ozdobione pięknymi stroikami, przygotowanymi przez wychowanków internatu, pod czujnym okiem pani Marzeny Mitury. Część oficjalną uroczystości przygotowali uczniowie klas II a i II b oraz zespół”Freony”, pod kierunkiem wychowawców: p.Sylwii Janickiej- Gorgol i Jolanty Woźniakowskiej. Program artystyczny Wigilii poświęcony został zwyczajom świątecznym. Uczniowie śpiewali kolędy w czterech językach.
       Po odczytaniu przez Panią Dyrektor fragmentu Ewangelii na temat Narodzenia  Pańskiego cała społeczność odśpiewała  kolędę “Wśród nocnej ciszy”. Później nastąpił wzruszający moment dzielenia się opłatkiem, po którym  wszyscy zasiedli za stołami, aby spożywać wigilijne smakołyki: kapustę z grzybami(specjalość szkolnej stołówki), śledzie, rybę po grecku, barszcz z pasztecikemi i struclę makową. Rewelacja dla podniebienia!!!  Wspólne biesiadowanie przy choince trwało do późnego wieczora.