Sybirakom … Pamiętamy o Was !

Po raz kolejny  z okazji uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, a tym razem również w roku setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie naszej szkoły, klasy II LO    pod opieką pana Artura Grabarskiego odwiedzili lokalny cmentarz, by upamiętnić mogiłę NAŁĘCZOWSKICH SYBIRAKÓW. Społeczność szkolna od lat docenia i propaguje pamięć tej grupy ludzi, porządkując pomnik, zapalając znicze i zapraszając do szkoły jeszcze żyjących z Puławskiego Oddziału Sybiraków w tym prezesa pana Henryka Skirgajło. Ich wkład w rozwój naszej wspólnoty jest niewypowiedziany. Chylimy czoła w wyrazie uznania za ich trud, odwagę i determinację, by wrócić do Ukochanej Niepodległej Ojczyzny.

Agata Dados