Pomóż dzieciom przetrwać zimę

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w charytatywną akcję „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. W niedzielę 26 listopada szkolny zespół „Freony” pod kierunkiem pani Sylwii Jnickiej- Gorgol, wystąpił w Nałęczowskim Ośrodku Kultury podczas koncertu, który połączony był z aukcją „Dar serca”. W aukcji licytowano między innymi ozdoby świąteczne ręcznie wykonane przez nasze wolontariuszki: Allę Trojan, Natalię Tereshenko, Alinę i Kamilę Pochtar, Yane Melnyk, Anastasje Bugajchuk. Część bombek, ozdobne świeczki i gwiazdki wręczały gościom przychodzącym na koncert Martyna Barszczewska i Iryna Fesovets, które aktywnie włączyły się do pomocy podczas trwania całej imprezy. Ozdoby wręczane były tym, którzy jako bilet wstępu przynieśli na koncert dwie lub trzy czekolady.

Jeśli ktoś jeszcze chciałby włączyć się w tę akcję, która wspomoże potrzebujące rodziny z miasta i gminy Nałęczów, będzie mógł przynieść do szkoły trwałą żywność oraz środki czystości i higieny. Zbiórka potrwa do 14 grudnia, a zebrane produkty zostaną następnie przekazane do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, gdzie inni wolontariusze z naszej szkoły włączą się do pomocy przy pakowaniu paczek.

Nasi wolontariusze przystąpią również do akcji Zbiórki Żywności „Podziel się posiłkiem”, organizowanej przez Lubelski Bank Żywności na rzecz osób potrzebujących. Już w przyszły piątek, sobotę i niedzielę, w dniach 01-03.12.2017, będą zbierać produkty w sklepie „Biedronka” w Bochotnicy koło Nałęczowa. Zapraszamy do udziału w tej akcji.
B. Surdacka
M.Rejmak – Chęć