Nasz udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

Za nami kolejna akcja charytatywna. W niedzielę, 14 stycznia odbył się 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie mógł się odbyć bez naszych wolontariuszy, którzy jak zwykle chętnie i licznie zaangażowali się i w tę formę pomocy innym.

Pomimo mrozu z wielkim entuzjazmem wyruszyli z puszkami w różne części naszego miasta, by zbierać pieniądze na zakup sprzętu do ratowania życia i zdrowia noworodków. Głównym założeniem tegorocznej akcji było mianowicie pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych, poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt m.in. w stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, czy sprzęt diagnostyczny. Cel szlachetny, więc i zapał był ogromny.

Nasi uczniowie zebrali 1763,84 zł. Może w porównaniu z deklarowaną o godz. 00:32 kwotą 81423542 zł to nie jest wielka suma, ale wszyscy mieli świadomość, że i ona przyczyniła się do tego wspaniałego wyniku. W przyszłym roku na pewno będziemy starali się pobić własny rekord, by tym samym wesprzeć akcję kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim dzielnym i wytrwałym wolontariuszom zaangażowanym w zbieranie pieniędzy. A byli to: Martyna Barszczewska, Iryna Fesovets, Justyna Żaba, Dominika Ląkocy, Weronika Grzywacz, Emilia Pandel, Patrycja Kwiecień, Magda Sitek , Dawid Mrozek, Arkadiusz Kuś, Paulina Materek i Martyna Deruś.

MRCh