Nasz udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

Za nami kolejna akcja charytatywna. W niedzielę, 13 stycznia odbył się 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie mógł się odbyć bez naszych wolontariuszy, którzy jak zwykle chętnie i licznie wyrazili chęć zaangażowania się i w tę formę pomocy innym.

Pomimo niesprzyjającej pogody z wielkim entuzjazmem wyruszyli z puszkami w różne części naszego miasta, by zbierać pieniądze na zakup sprzętu do ratowania życia i zdrowia noworodków. Głównym założeniem tegorocznej akcji było pozyskanie środków na  zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W szpitalach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Cel szlachetny, więc i zapał był ogromny.

Nasi uczniowie zebrali 5457,83 zł. W przyszłym roku na pewno będziemy starali się pobić własny rekord, by tym samym wesprzeć akcję kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim dzielnym i wytrwałym wolontariuszom zaangażowanym w zbieranie pieniędzy. A byli to: Magdalena Sitek, Patrycja Kwiecień,  Arkadiusz Kuś, Agata Dados, Kamila Pochtar, Alina Pochtar, Valeria Samaria, Karolina Volaniuk, Neonila Rozkhova oraz wspierali ich Khrystyna Nechyporuk, Sofia Matiiash i nasz absolwent Dawid Mrozek.