Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Dzień Kobiet w Żeromskim przebiegł śpiewająco!

W naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, na który przybyło aż 18 artystów z całego powiatu wraz z opiekunami. Śpiew rozbrzmiewał w takich językach jak angielski, niemiecki czy francuski, a młodzi wykonawcy mieli okazję pokazać również swoje umiejętności instrumentalne.

Jury, w składzie: Sylwia Janicka-Gorgol – przewodnicząca (nauczyciel języków: angielskiego i hiszpańskiego), Małgorzata Gajdzińska (nauczyciel języków: niemieckiego i francuskiego) oraz Kamila Rybkowska (animator kultury, wokalistka zespołu Paragraph), po burzliwych obradach, przyznało nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach: gimnazjum i liceum.

Nagrodzeni spośród gimnazjalistów:

I miejsce – Maria Kopińska

II miejsce – Szymon Czapik

III miejsce – Klara Szostek

Wyróżnienie – Natalia Kałdonek

Wyróżnienie – Jakub Mielec

Nagrodzeni w kategorii liceum:

I miejsce – Natasza Pawłowska

II miejsce – Zuzanna Wojczakowska i Michał Wójcik

III miejsce – Anna Skuba

Publiczność, która gorąco dopingowała występującym, również wybrała swojego ulubieńca. A został nim niemal jednogłośnie wybrany Szymon Czapik. Nikt inny swoim uśmiechem i luzem scenicznym nie wprawił słuchaczy w tak dobry nastrój.

Na koniec, ulubieniec publiczności oraz Marysia i Natasza – zdobywczynie pierwszych miejsc jeszcze raz zaprezentowali się na scenie.

Po występach, na publiczność i uczestników czekał poczęstunek, w trakcie którego, młodzi artyści żywiołowo prezentowali swój repertuar spoza konkurencji – i uwierzcie jest on bogaty!!! Tak, więc czekamy na kolejne edycje Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej!

Sylwia Janicka i Małgorzata Osękowska