MANGA bez tajemnic!

MANGA bez tajemnic!

Dnia 29 maja 2018 r. uczennice z II klasy LO Julia Szlendak i Kamila Samoń pod opieką p. Moniki Wichy udały się do grodu Kraka na uroczystą galę wręczenia nagród w konkursie organizowanym przez XXI Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Krakowie. Motywem przewodnim przedsięwzięcia była MANGA. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez dyrektor  Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej, p. Bognę Dziechciaruk-Maj. Nasze reprezentantki otrzymały nagrody w dwóch prestiżowych kategoriach – literackiej i plastycznej. Kamila Samoń wykonała yonkom (pasek komiksowy) stanowiący jedną historyjkę manga, za który otrzymała wyróżnienie, zaś Julia Szlendak przygotowała pracę na temat: Obraz współczesnego japońskiego nastolatka odmalowany w mangach i/lub anime. Tekst otrzymał nagrodę główną w swojej kategorii.  Opiekunami merytorycznymi projektów były p. Bożena Kursa i p. Monika Wicha. Dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!