Małe dzieci w wielkich ławkach

28 maja w naszej szkole gościliśmy dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola im.
A. Żeromskiego w Nałęczowie. Wolontariuszki, a zarazem uczennice LO: A. Dados,
P. Boruch, I. Volynets,  K. Solis, L. Solis, K. Solis i J. Orzeł oprowadziły grupę I po salach lekcyjnych i internacie.

Dzieci, z dużym zainteresowaniem, oglądały bibliotekę oraz salę języków obcych.
W klasie  zasiadły w szkolnych ławkach i spróbowały pisać po tablicy interaktywnej.
Z Panią B. Surdacką  chętnie rozmawiały w j. angielskim, a później korzystały
z darmowej  lekcji niemieckiego (Rosną nam prawdziwi poligloci!).

Następnie, jak na prawdziwych patriotów przystało, przedszkolaki uczestniczyły
w lekcji historii prowadzonej przez Panią  J. Bogusz – Pecio. Kolejnym punktem programu był  język polski u Pani J. Woźniakowskiej. Niemniej ciekawy okazał się szkolny sklepik, w którym leżało mnóstwo kolorowych smakołyków. Wielkim zaskoczeniem dla maluchów okazał się dzwonek na przerwę, który wzbudził duże zainteresowanie. Wszystkie sale i korytarze szkoły wydawały się dzieciom bardzo duże. Pod koniec wycieczki nasi mali goście poznali, najważniejszą osobę w szkole – Panią dyrektor – Alinę Gomółkę.

Na przedszkolaki w budynku internatu czekały animacje z chustą, kolorowe, ,,uśmiechnięte” balony. Po tak wyczerpujących wędrówkach maluchy chętnie korzystały  z  drobnego poczęstunku.  Na koniec spotkania zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z nadzieją, że porównamy fotografie za jakieś 10 lat.

M. Rejmak – Chęć