Licealiści na spotkaniu autorskim

17 października 2018 r. grupa licealistów rozszerzająca język polski z I i II klasy  uczestniczyła
w spotkaniu autorskim z Panią Teresą Moniką Rudzką. Było to kolejne przedsięwzięcie nałęczowskiej Biblioteki Miejskiej w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Pani Teresa Monika Rudzka pochodzi z Lublina, jej debiutancka książka została wydana w 2010 r. Obecnie ukazała się jej ósma powieść p. t. Ona przychodzi ostatnia, której akcja rozgrywa się w Nałęczowie.

Autorka opowiedziała o tym, jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem, skąd czerpie pomysły, inspiracje, jak wygląda jej praca nad książką. Pani Rudzka, nie ogranicza się do jednego typu literatury, w swoim dorobku twórczym ma powieści obyczajowe, psychologiczne, młodzieżowe, kryminały. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali gawędy pisarki o sztuce pisania, o magii oraz mocy słowa i literatury.