KONKURS”KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ”

Nasza szkoła przystąpiła do II edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Książki naszych marzeń”,organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Na podstawie propozycji uczniów przygotowana została lista pięćdziesięciu książek o przeczytaniu, których marzą i które koniecznie powinny znaleźć się w szkolnej bibliotece.  Następnie nakręcony został krótki, 60- sekundowy film (zgodnie z wymaganiami regulaminowymi konkursu), który miał za zadanie przekonać komisję konkursową, że to właśnie nasza biblioteka powinna otrzymać 50 wymarzonych książek (nagroda konkursowa). Dzieło zatytułowaliśmy „Protekcja Prusa pilnie potrzebna”. Film nagrywaliśmy  w plenerze, w pięknej scenerii nałęczowskiego parku, w pogodny październikowy dzień. Naszym poczynaniom sekundował ze swojej ławeczki sam Bolesław Prus. Nakręcić 60- sekundowy materiał, w którym chcemy zamieścić jakieś przesłanie to nie lada wyzwanie –  nas to nie zniechęciło.

W tym roku nie znaleźliśmy się w gronie laureatów. Konkurencja była liczna – 1200 szkół. Cieszy nas fakt , że podjęliśmy próbę  rywalizacji i wzbogaciliśmy się o nowe doświadczenia. Szkoła otrzymała od Pani Minister Joanny Kluzik – Rostkowskiej dyplom z podziękowaniami za udział w konkursie. W powstanie filmu zaangażowani byli uczniowie klas trzecich: Piotr Chylak, Krzysztof Górniak, Michał Górski, Sebastian Rak. Zapraszamy do obejrzenia filmu na szkolnym kanale Youtube. Zamieszczamy tekst piosenki autorstwa Pani Marzeny Mitury, którą brawurowo wykonał Sebastian Rak.

50 książek o więcej nie wnoszę

Czytanie, kurz i pył, archaiczne sprawy

Dodajmy do tego trochę frajdy, zabawy.

Chcemy świeżych tematów, kolorowych okładek!

Mamy dosyć szarości, o przeszłości gadek.

50 książek o więcej nie wnoszę

Zamiast gderać, narzekać – młodzi nie czytają

Niech dorośli nam wreszcie jakiś przykład dają.

Szkolną bibliotekę trzeba nieco stuningować,

Byśmy mogli się na maksa w czytaniu rozsmakować!

{gallery}2015/1-nauczyciele/kursa/galeria3{/gallery}