KONKURS”KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ”

Nasza szkoła przystąpiła do II edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Książki naszych marzeń”,organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Na podstawie propozycji uczniów przygotowana została lista pięćdziesięciu książek o przeczytaniu, których marzą i które koniecznie powinny znaleźć się w szkolnej bibliotece.  Następnie nakręcony został krótki, 60- sekundowy film (zgodnie z wymaganiami regulaminowymi konkursu), który miał za zadanie przekonać komisję konkursową, że to właśnie nasza biblioteka powinna otrzymać 50 wymarzonych książek (nagroda konkursowa). Dzieło zatytułowaliśmy „Protekcja Prusa pilnie potrzebna”. Film nagrywaliśmy  w plenerze, w pięknej scenerii nałęczowskiego parku, w pogodny październikowy dzień. Naszym poczynaniom sekundował ze swojej ławeczki sam Bolesław Prus. Nakręcić 60- sekundowy materiał, w którym chcemy zamieścić jakieś przesłanie to nie lada wyzwanie –  nas to nie zniechęciło.

W tym roku nie znaleźliśmy się w gronie laureatów. Konkurencja była liczna – 1200 szkół. Cieszy nas fakt , że podjęliśmy próbę  rywalizacji i wzbogaciliśmy się o nowe doświadczenia. Szkoła otrzymała od Pani Minister Joanny Kluzik – Rostkowskiej dyplom z podziękowaniami za udział w konkursie. W powstanie filmu zaangażowani byli uczniowie klas trzecich: Piotr Chylak, Krzysztof Górniak, Michał Górski, Sebastian Rak. Zapraszamy do obejrzenia filmu na szkolnym kanale Youtube. Zamieszczamy tekst piosenki autorstwa Pani Marzeny Mitury, którą brawurowo wykonał Sebastian Rak.

50 książek, Prusie wstaw się proszę,

50 książek o więcej nie wnoszę

 

Czytanie, kurz i pył, archaiczne sprawy

Dodajmy do tego trochę frajdy, zabawy.

Chcemy świeżych tematów, kolorowych okładek! 

Mamy dosyć szarości, o przeszłości gadek.

 

 50 książek, Prusie wstaw się proszę,

50 książek o więcej nie wnoszę

 

Zamiast gderać, narzekać – młodzi nie czytają

Niech dorośli nam wreszcie jakiś przykład dają.

Szkolną bibliotekę trzeba nieco stuningować,

Byśmy mogli się na maksa w czytaniu rozsmakować!

 

50 książek, Prusie wstaw się proszę,

50 książek o więcej nie wnoszę

 

 {gallery}2015/1-nauczyciele/kursa/galeria3{/gallery}