KIERMASZ WIELKANOCNY W ZIMOWEJ AURZE

W niedzielę 18 marca uczestniczyliśmy w Kiermaszu Dekoracji Wielkanocnych przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury. W godzinach od 10.00 do 15.30 nasze wolontariuszki sprzedawały własnoręcznie wykonane świąteczne ozdoby. Dochód ze sprzedaży przeznaczony był na Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Dziewczęta z SKW po raz kolejny wykazały się prawdziwym talentem artystycznym. Wykonały przepiękne pisanki metodą decoupage oraz ozdabiały jajka kolorowymi wstążkami i włóczką. Wolontariuszki przygotowały na kiermasz wielkiego łabędzia i zajączka wielkanocnego z papieru oraz piór. Można było też kupić kartki świąteczne, fantazyjne gniazdka i dekoracje na drzwi.

W akcję zaangażowało się 14 wolontariuszek (Anastazja Bugajczuk jako koordynatorka, Alina i Kamila Pochtar, Olya Kamil, Nikolett Chevelikowa, Alla Trojan, Natalia Tereshenko, Paulina Materek, Weronika Mieśniak, Emilia Smaga, Magdalena Sitek, Neonila Rozhkana, Kateryna Nosko i Martyna Barszczewska).

Pomimo zimowej aury nasze stoisko wyglądało kwitnąco. Dziewczyny spisały się wzorowo. Akcja wspierająca Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia „Twój Dar Serca dla Hospicjum”, w której bierze udział nasza szkoła, potrwa jeszcze do 14 maja. Do końca kwietnia zbieramy pieniądze do specjalnych puszek. Zachęcamy wszystkich do włączenia się do tej akcji, organizacji imprez, kiermaszy itp. na ten cel.

Dziękujemy wolontariuszkom za zaangażowanie się w kiermasz świąteczny, pani Jadwidze Sawie-Bednarczyk, dyrektor NOK za udostępnienie namiotu i pomoc w organizacji stoiska, Dmytrowi Presnerowi i Markijanowi Bohaczowi za pomoc w złożeniu namiotu i przeniesieniu rzeczy.
M.R.
B.S.