Kiermasz Bożonarodzeniowy

Za nami Kiermasz Bożonarodzeniowy przed Ośrodkiem Kultury, ale w szkole sprzedaż jeszcze trwa, prawdopodobnie tylko do jutra! Jeśli ktoś nie zdążył zakupić ozdoby wykonanej przez nasze wolontariuszki, ma ostatnią szansę! Poprzez ten zakup można pomóc bezdomnym, bo większość pozyskanych środków przeznaczona będzie na Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, które prowadzi m.in. ogrzewalnie i schroniska dla bezdomnych.
W akcję zaangażowało się 11 wolontariuszek (Anastazja Bugajczuk jako koordynatorka, Alina
i Kamila Pochtar, Martyna Barszczewska, Olya Kamil, Iryna Volynets, Alla Trojan, Natalia Tereshenko, Paulina Materek, Weronika Mieśniak, Emilia Smaga) i 4 uczennice z poza wolontariatu (Yana Melnyk, Urszula Baranowska, Neonila Rozhkana i Kateryna Nosko).
W ostatnim tygodniu kilka pokoi internackich zamieniło się w prawdziwe pracownie rękodzieła. Na stołach, łóżkach
i podłogach porozkładane były materiały i gotowe kolorowe ozdoby. A pomysłów dziewczynom nie brakowało. Uczyły się jedne od drugich. Najchętniej robiły materiałowe kolorowe bombeczki, choć bardzo pracochłonne, bo wykonanie jednej takiej ozdoby zajmowało ok. godziny. Były też srebrne
i złote gwiazdeczki, srebrzyste aniołeczki, makaronikowe muszelkowe choinki, świąteczne kartki… Jedna większa drewniana (naturalna!) choinka sprzedała się za 40 zł już na początku kiermaszu, który odbył się w minioną niedzielę, 17 grudnia na placu przed NOK-iem.
Nasze stoisko pięknie się prezentowało, dziewczyny spisały się na medal! Choć co 2 godziny zmieniały się, były nieźle zmarznięte i trochę zawiedzione, że nie udało się wszystkiego sprzedać… Na kiermaszu było ok. 20 lokalnych wystawców, więc konkurencja była spora.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę akcję, również nauczycielom naszej szkoły, którzy zasponsorowali materiały do wykonania ozdób oraz pani Jadwidze Sawie-Bednarczyk, dyrektor NOK za udostępnienie namiotu i pomoc w organizacji stoiska.
B.S.
M.R.