JA I MOJA MAŁA OJCZYZNA

 

Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów z powiatów lubelskiego, opolskiego i puławskiego do udziału w Międzyszkolnym Konkursie „Ja i moja mała ojczyzna”.  

Co to jest mała ojczyzna? Jest to świat, w którym żyjemy na co dzień, to najbliższy krajobraz, wszystko to, co jest wokół obecne: przyroda, ludzie i stworzona przez nich kultura, najbliższa nam cywilizacja. Małe ojczyzny trwają. Są zawsze na swoim miejscu. Dotkliwie odczuwamy ich brak, gdy je opuścimy, stale są obecne we wspomnieniach i marzeniach o powrocie. Pragniemy zachęcić młodych ludzi do jeszcze lepszego poznania ich najbliższego otoczenia, do zatrzymania się na chwilę, aby dostrzec jego piękno, bogactwo, wyjątkowość. Na co dzień nam to umyka, a przecież każdy musi mieć swoje miejsce, swój świat, z którym się utożsamia, identyfikuje, do którego kiedyś będzie tęsknił i powracał. Mamy nadzieję, że udział w konkursie przyczyni się do pogłębiania wśród młodzieży więzi ze swoją „małą ojczyzną” i kształtowania w nich odpowiedzialności za to, co dzieje się w najbliższej okolicy. Konkurs obejmuje trzy kategorie: plastyczną, literacką, multimedialną i filmową. Jesteśmy przekonani, że każdemu pozwoli to, na wypowiedzenie się w sposób, który mu najbardziej odpowiada, w takiej formie, w której czuje się najlepiej. Na zwycięsców czekają atrakcyjne nagrody. Wszystkim potencjalnym uczestnikom życzymy zapału, ciekawych pomysłów i weny twórczej.

Dokumenty do pobrania:

regulamin (pobierz.pdf)

karta uczestnictwa (pobierz.pdf)

oświadczenie (pobierz.pdf)