Gorący czas dla wolontariatu

Nasza szkoła wzięła udział w kolejnych akcjach charytatywnych, a do Szkolnego Klubu Wolontariatu dołączają nowi uczniowie, którzy bezinteresownie chcą pomagać innym.

W piątek, 1 grudnia zakończyliśmy akcję zbierania darów dla polskich oddziałów przedszkolnych we Lwowie. W zbiórkę zabawek, materiałów plastycznych i środków higieny włączyły się wszystkie klasy. Zebraliśmy 50 książeczek dla dzieci, 15 „pluszaków”, 7 lalek, 16 opakowań flamastrów, 10 opakowań kredek, 6 opakowań farb, 30 zeszytów, 24 bloki rysunkowe, 8 par nożyczek, 10 klejów, 2 plecaki, 3 komplety puzzli, 17 mydełek, 12 ręczniczków frotte, 10 opakowań ręczników papierowych i chusteczek higienicznych oraz wiele innych przedmiotów potrzebnych przedszkolakom. Zebrane dary przewiezione zostały do siedziby Fundacji „Zarażamy Radością” w Puławach, skąd po dokonaniu niezbędnych formalności pojadą do Lwowa i jeszcze przed świętami trafią do polskich przedszkolaków i ich rodzin. Cieszymy się, że możemy sprawić radość naszym młodym rodakom z Ukrainy.

Również w piątek rozpoczęliśmy o godzinie 14.00 zbieranie produktów żywnościowych w sklepie „Biedronka” w ramach 21. Świątecznej Zbiórki Żywności „DODAJ ŚWIĘTOM SMAKU” organizowanej przez Banki Żywności. Część zebranych produktów trafi do najbardziej potrzebujących rodzin naszych uczniów. Zbiórka trwała od piątku do niedzieli, do godziny 19.00, łącznie 22 godziny. Zebraliśmy około 20 dużych wózków sklepowych z “Biedronki”. W akcji wzięło udział 30 uczniów z naszej szkoły, w tym 15 wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariatu. Uczniowie bardzo chętnie i licznie zgłosili się do tej pracy. Rozwieszali plakaty informujące o akcji, zachęcali klientów „Biedronki” do zakupu towarów dla potrzebujących, rozdawali ulotki, pomagali w sortowaniu, liczeniu i pakowaniu towarów, a także pomagali klientom w pakowaniu zakupów. Nad młodzieżą czuwało 14 nauczycieli. Akcję przeprowadziliśmy we współpracy z Domem Rekolekcyjnym „Na Jabłuszku”.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w tych akcjach, zarówno tym, którzy przynieśli dary dla Polonii, jak i tym, którzy poświęcili swój czas na zbieranie żywności dla osób potrzebujących. Swoim otwartym sercem, bezinteresownością i zaangażowaniem w czynieniu dobra zarażacie innych i sprawiacie, że świat staje się lepszy.

Koordynatorki akcji: Maria Rejmak Chęć i Beata Surdacka