Debata World Café w Puławach

Udział w Debacie World Café w Puławach ,,Kierunki rozwoju edukacji w Powiecie Puławskim w myśleniu o uczniu XXI wieku”

12 września w Puławach odbyła się debata ,,World Café” poświęcona ,,Kierunkom edukacji w Powiecie Puławskim w myśleniu o Uczniu XXI w.”
Nasza szkoła, spośród wszystkich szkół powiatu puławskiego uczestniczących w debacie, wystąpiła w silnej reprezentacji przedstawicieli pracodawców, rodziców, nauczycieli i uczniów. Warto podkreślić i docenić, że zakłady pracy, z którymi blisko współpracujemy, bardzo poważnie potraktowały nasze zaproszenie i na 5 przedstawicieli zakładów pracy z powiatu puławskiego uczestniczącymi w spotkaniu, aż 2 reprezentowało Nałęczów.
W imieniu szkoły w debacie uczestniczyli: przedstawiciele zakładów pracy – Pani Menadżer Monika Jusiak z Hotelu Przepióreczka i Pani Ewelina Patynowska – Specjalistka do Spraw Pozyskiwania i Rozwoju Pracowników z ,,Nałęczowianki”, rodzice naszych uczniów: Pani Renata Karczmarczyk, Wiesława Cur i Aneta Michalewska-Pszczoła; uczniowie – Agata Dados, kl.2 LO i Justyna Pszczoła kl. 3 LO; oraz nauczyciele – mgr Joanna Gąsiorowska, mgr Anna Doroszewska, mgr Beata Mikrut i wicedyrektor Zespołu Szkół Nr2 – mgr Jolanta Bogusz-Pecio.
Spotkanie poprowadziły  Pani Anna Natora –  trener i doradca metodyczny oraz Pani Małgorzata Noskowska – Kierownik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Puławach, a  zebranych przywitał Wicestarosta Puławski  Pan Michał Godliński.  Debata została przeprowadzona w formie tzw. rozmowy w kawiarence (ang. World Cafè); uczestnicy wyznaczyli propozycje kierunków rozwoju oświaty na terenie Powiatu Puławskiego na następne lata.
Udział w debacie naszych reprezentantów był bardzo aktywny i wywarł na zebranych duże wrażenie, a szczególnie wystąpienie Agaty Dados, która jako liderka jednej z 4 grup przedstawiła efekty pracy swojej grupy. Należy zwrócić uwagę na bardzo wysoki poziom merytoryczny spotkania, zarówno ze strony organizatorów, jak i uczestników.
Zadaniem grup roboczych było odpowiedzieć na pytania:
Jakie są mocne strony i zalety naszej powiatowej oświaty?
Co dla Ciebie, jako mieszkańca powiatu znaczy określenie: „Dobra Szkoła”?
Jak wyobrażasz sobie szkołę dla swojego dziecka?
Jakie cechy i umiejętności powinien posiadać ABSOLWENT każdej naszej szkoły?
Jakie działania możemy podjąć, aby jeszcze lepiej rozwijać kompetencje kluczowe uczniów?
Jaki powinien być Nauczyciel XXI wieku?
Przy tej okazji pragniemy podziękować Paniom: Monice Jusiak , Ewelinie Patynowskiej, Renacie Karczmarczyk, Wiesławie Cur i Anecie Michalewskiej-Pszczole, że zechciały poświęcić swój czas, aby wspólnie z nami zastanawiać się nad ważnymi kwestiami przyszłości edukacji w naszym powiecie.

JBP