Technikum Nr 1

Szkoła dla Dorosłych – dokumenty

1. Harmonogram Liceum dla Dorosłych – (pobierz)
  2. Plany zaoczne – (pobierz)
  3. Semestr V – (pobierz)

Technikum

Ogólne informacje o egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie dla uczniów i absolwentów Technikum nr 1 oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej

• Jakie formalności i w jakim terminie należy spełnić, aby przystąpić do egzaminu?

Uczniowie zamierzający przystąpić do egzaminu składają deklarację do dyrektora szkoły, do której uczęszczają, nie później niż 4 miesiące przed egzaminem.

Absolwenci szkół zamierzający przystąpić do egzaminu składają deklarację do dyrektora szkoły, którą ukończył, nie później niż 4 miesiące przed egzaminem. Do deklaracji należy dołączyć świadectwo ukończenia szkoły.

• Z jakich części składa się egzamin ?

Egzamin składa się z:

• części pisemnej przeprowadzanej w formie testu pisemnego składającego się z zadań wielokrotnego wyboru,
    • części praktycznej przeprowadzanej w formie testu praktycznego.
  • Co będzie sprawdzane na egzaminie ?

Na egzaminie sprawdzany będzie poziom opanowania przez zdającego wiedzy i umiejętności z zakresu danej kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie, ustalonych w podstawie programowej kształcenia w zawodach.

• Kiedy egzamin jest zdany ?

Zdający zdał egzamin zawodowy, jeśli uzyskał:

• z części pisemnej – co najmniej 50% punktów możliwych do uzyskania,
    • z części praktycznej – co najmniej 75% punktów możliwych do uzyskania.

Wynik ustalany jest przez okręgową komisję egzaminacyjną i jest to wynik ostateczny.

• Jaki dokument otrzymuje osoba, która zdała egzamin?

Zdający, który zdał egzamin zawodowy, otrzymuje świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie wydane przez komisję okręgową.

Osoba, która ma zdane egzaminy ze wszystkich kwalifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie i posiada wykształcenie ogólne na poziomie wymaganym dla tego zawodu otrzymuje dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe.