Akcje charytatywne na rzecz dzieci z hospicjum i domów dziecka

Wolontariusze „Adiutora” z wielkim zapałem zaangażowali się w akcje zbierania zakrętek i groszy. Przez 4 miesiące uzbierali ok.170 kg plastikowych zakrętek (14 dużych worków) i prawie 20 kg groszy (287,76 zł)!

W „Zakręconą akcję” na rzecz chorych dzieci z Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie „wkręciły się” na całego Emilia Wojtaś z 3 LO i Patrycja Kwiecień z 4 THT, które uzbierały 74 kg zakrętek, ustawiając pudełka w różnych miejscach Nałęczowa: Domu Kultury, bibliotece, sanatoriach itp. Wolontariuszki włożyły w tę akcję ogrom pracy i całe serce. Bardzo dużą ilość przyniosły też Magda Ptasińska z kl. 1 EIH ( 37 kg) i Karolina Pomorska z kl. 1b LO (26 kg). Wiktoria Lewandowska uzbierała 7 kg , a Kamila Pochtar 3 kg. Gratulujemy zaangażowania i niespodziewanych ilości zebranych nakrętek. Naszą akcję pomocy dzieciom połączyliśmy z konkursową zabawą, w której nagrody ufundowała Pijalnia Czekolady E. Wedel w Nałęczowie, za dwa pierwsze miejsca desery o wartości 20 zł, a za trzy pozostałe miejsca czekolady o wartości 15 zł. Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej akcji!

Dziękujemy wszystkim, którzy wrzucają zakrętki do pudełek wystawionych w szkole naprzeciwko szatni i w internacie w pokoju wychowawców. Pomagajmy dalej! Jest to naprawdę konkretna pomoc. Jeden TIR zakrętek to 20.000 zł, które spełniają marzenia chorych dzieci. W przyszłym roku może powtórzymy konkurs

Akcję „Góra Grosza” koordynowała wolontariuszka „Adiutora” z klasy 1a LO Karolina Dobraczyńska. W segregowaniu, ważeniu, pakowaniu i transporcie groszy pomagali inni wolontariusze SKW: W. Olszak, W. Lewandowska, M. Ląkocy, E. Wojtaś, P. Kwiecień, K. Pomorska, D. Filobokov , a także sympatycy „Adiutora”: A. Mrozek i M. Kaczmarczyk. W akcję włączyła się cała szkolna społeczność. Puszki wystawione w wielu miejscach szybko napełniały się groszami. Niektórzy przynosili całe woreczki grosików. Wspólnie można zebrać naprawdę sporą kwotę. Wysłaliśmy już prawie 300 zł, a będziemy kontynuować zbieranie. Zachęcamy do włączenia się do tego rodzaju pomocy. Skierowana jest ona do dzieci, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają ze swoimi rodzicami. Dziękujemy za każdy grosik, również w imieniu wszystkich obdarowanych.

B.S. i M.R.Ch.