“ADIUTOR” DZIAŁA

Rozpoczął się przedświąteczny czas akcji charytatywnych. Również nasi wolontariusze mają ręce pełne roboty.  A pomoc, jaką niosą innym ludziom jest naprawdę imponująca.

W akcji „Znicz-Pamiętam 2018” zebrali  na rzecz hospicjum św. Matki Teresy w Puławach 995 zł. Już wkrótce będą kwestować na ten cel w akcji „Sianko”, w której za dobrowolny datek do puszki będą rozprowadzać tradycyjne sianko na stół wigilijny. Kwesta odbędzie się w niedzielę 9 grudnia przed Kościołem Rektoralnym pw. św. Karola Boromeusza w Nałęczowie, a także w szkole na długich przerwach w dniach 10-14 grudnia. W akcji tej wolontariusze sprzedawać będą też na rzecz hospicjum kalendarze oraz świąteczne pierniczki i krówki.

Sukcesem zakończyła się też akcja „ I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”. Dzięki anonimowym świętym Mikołajom z naszej szkoły, którzy przynieśli zabawki, gry i słodycze nasz Mikołaj – wolontariusz zaniósł dzieciom ze świetlicy środowiskowej „Dziecięca Alternatywa” worek pełen prezentów i sprawił im tym ogromną radość. Bardzo Wam dziękujemy w imieniu tych dzieci. Jesteście prawdziwymi świętymi Mikołajami!

Nasz Mikołaj odwiedził też ze śnieżynkami podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej, którym zaniósł bardzo dużo radości oraz czekoladowe mikołajki ufundowane przez Spółdzielnię Uczniowską.  Dziękujemy Arkowi Kusiowi, Magdzie Sitek, Julii Demchuk i Patrycji Kwiecień za poświęcony czas i wykonanie dobrej pracy w mikołajkowych akcjach.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu odbyło się spotkanie z panią Justyną Orłowską z Lubelskiego Centrum Wolontariatu, która opowiadała o pracy lubelskiego wolontariatu i dostarczyła nam nowych bodźców i pomysłów do działania. Spotkanie było okazją do refleksji na temat idei wolontariatu i do podzielenia się ze sobą nawzajem swoim doświadczeniem w pracy na rzecz innych. W dzień tego święta wolontariusze pracujący w przedszkolu im. Adama Żeromskiego zostali zaproszeni do grupy przedszkolaków, które zaśpiewały im piosenkę i złożyły życzenia, a z rąk pani dyrektor otrzymali dyplomy z podziękowaniem za ich pracę.

SKW „Adiutor” włączył się też do ogólnopolskiej akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. 7 grudnia rozpoczęliśmy w naszej szkole (sztabie akcji) zbiórkę darów rzeczowych dla dzieci potrzebujących z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej, podopiecznych domów dziecka, ośrodków szkolno-wychowawczych itp. Zbieramy żywność długoterminową, zabawki, książki i odzież. GORĄCO ZACHĘCAMY WSZYSTKICH DO TEJ POMOCY.

Nasze wolontariuszki wykonały też własnoręcznie 80 kartek świątecznych, które zostały wysłane z życzeniami od szkolnej społeczności do emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły, a także zaprzyjaźnionych instytucji.

Już od kilku tygodni trwają przygotowania do kiermaszu bożonarodzeniowego, który odbędzie się przed NOK-iem w niedzielę 16 grudnia. Na naszym stoisku będziemy sprzedawać przeróżne ozdoby świąteczne, wykonane przez wolontariuszki naszego klubu. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

B.S. i M.R.Ch.